Hakkımızda

Ahşap Sanat Mobilya İnşaat Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

1970 yılından bu yana ahşap işleri sektöründe hizmet vermekteyiz.

Babamızın öncülüğünde kurulan şirketimizde uzmanlık alanlarımız ahşap kapı, ahşap pencere, ahşap işlemeli ev, ofis ve villa alanlardı. Biz oğulları olarak 1999 yılından bu yana cami mobilya sektöründe hizmet vermekteyiz.

1997 yılında önce birkaç cami işleri yaptık. Şirket kurucumuzun yaptığı araştırmalar sonucunda Osmanlıya ve Selçukluya dayalı ahşap sanatlarının olduğunu ve Osmanlının ahşap işini Selçukludan öğrendiği bilgisine ulaşmış. Şirket kurucumuz daha da eskiye giderek 1071 Malazgirt savaşında 60 bin şehit veren Selçuklu ordusunun generallerinin mezar taşlarında kündekari motiflerini işlediği bilgisine ulaşmıştır. Kurucumuz bu bilgilerle yetinmeyip 1997 yılında Özbekistan’a gidip 2 yıla yakın bir süre Özbekistan’da Özbek ahşap ustalarıyla bir arada bulunup Sanatın nerden doğduğunu ve nerelere dağıldığı bilgisine ulaşmıştır. Kündekari sanatının yanında, Türk İslam ahşap oyma sanatı diye bir sanatın da var olduğunu görmüş ve firma yetkilimiz bu sanatı öğrenmiştir ve çalışmalarımızda bu bilgi birikimini kullanarak ahşap cami mobilyaları yapmaktadır.

NOT:

Osmanlı camilerde ahşap oyma sanatını ermeni ustalara yaptırmasından dolayı; oyma motiflerinin içlerine Hristiyan sembolleri yapmışlardır, bakıldığında göze hoş gelen bu motifler ve semboller kiliselere yapılmış oymalarla aynı benzerlikleri göstermektedir.

Günümüzde cami ahşap işi yapan kişilerin yetersiz bilgiye sahip olmalarından dolayı Hristiyan sentezli figür motif desenleri kullanmaktadırlar rumi ve barok gibi isimler söyleniyor. Bizim unutulmuş ahşap Türk İslam sanatımız var. Bu konuda sayın müşterilerimiz küçük bir araştırma yaparak camilerimiz için kendi kültürümüze uygun motiflerin bulunduğu öğrenebilirler.

Yeni Ürünlerimiz

vip

Kusursuz Hizmet

MÜŞTERİLERİ anlamak, ihtiyaç ve beklentilerine uygun çözümler sunmak öncelikli amacımızdır. Dürüstlük ve şeffaflık değişmez ilkelerimizdir.

Müşteri Odaklı

Ahşap Sanat Mobilya İnşaat Yapı San. Tic. Ltd. Şti olarak en önemli varlığımız olan müşterilerimize iyi ve kaliteli hizmet sunmak için çalışıyoruz.Hizmet anlayışımızın ve ilgi odağımızın merkezinde her zaman MÜŞTERİ yer alır

Kolay Ulaşılabilir

Müşterilerimiz için kolay ulaşılabiliriz ve ihtiyaç duyulan tüm bilgileri gereken şeffaflık ile sunuyoruz.
İrtibat : +90 (312) 376 95 20 
Mail: camisanat@gmail.com